Головна » Архів новин
« 1 2 ... 26 27 28 29 30 »

Людської пам'яті свіча хай запалає

Коли життя знов набирає силу

В ім'я народу хай вона палає

За муки, за життя і за могили

Хай вдячна пам'ять наша звеличає

 

22 січня 2015 року Україна відзначає чергову річницю з дня проголошення Акта луки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

У Волочиській районній бібліотеці для молоді було проведено історичний екскурс "Соборність держави - єднання народу". Під час заходу, враховуючи теперішні події в нашій державі, присутні висловили віру в те, що територіальна цілісність України назавжди залишиться непорушною.

Просмотров: 214 | Добавил: Superuser | Дата: 22.01.2015

17 та 20 січня у Волочиську засвітив яскраві вогники добра традиційний щорічний районний фестиваль колядок та щедрівок "Де святиться, веселиться свята Йорданська водиця".

Однією з гарних та смачних традицій свята став конкурс різдвяних страв, в якому активну участь взяли працівники бібліотек-філіалів Волочиської ЦБС

Просмотров: 250 | Добавил: Superuser | Дата: 21.01.2015

Визначення та законодавча база

Унітарна держава (від лат. унітас, унус - єдність, один) - це форма державного устрою, у якій частини держави є адміністративно- територіальними  одиницями  і   не   мають   статусу  державного   утворення. В унітарній  державі    функціонують єдині для всієї країни вищі органи державної влади, правова система, конституція, збройні сили.

Федерація (від лат. федераціо, федус - союз, об'єднання) - це форма державного устрою, у якій частини федеративної держави є державними утвореннями   та   володіють   певною   політичною   самостійністю           (суб'єкти федерації можуть мати власну, але узгоджену з федеральною конституцію, власні органи влади,  систему законодавчих,  виконавчих і  судових органів). Ці \творення формально не володіють  суверенітетом,  правом одностороннього виходу з федерації й самостійної участі в міжнародних відносинах. Приклади таких федеративних держав: Австрія, ФРН,  ОАЕ, США. Федерацію треба відрізняти від конфедерації, що являє собою міжнародно-правовий союз суверенних Держав,  наприклад  Європейський Союз (Швейцарська Конфедерація, попри історичну назву, є федерацією). Близькими до суб'єктів федерації можуть бути автономні утворення деяких унітарних держав (наприклад, Автономна Республіка Крим).

Просмотров: 215 | Добавил: Superuser | Дата: 05.01.2015

Сьогодні у Волочиську відбулося встановлення пам'ятника Тарасу Григоровичу Шевченку

Фото всередині

Просмотров: 224 | Добавил: Superuser | Дата: 23.12.2014

"Барви життя" - під такою назвою у Волочиській районній бібліотеці відкрито виставку робіт людей з обмеженими можливостями (приурочено дню інвалідів).

Свої роботи представили: Громська Людмила Анатоліївна, Копач Неля Мусіївна, Руда Ірина Олександрівна.

Фото

Просмотров: 268 | Добавил: Superuser | Дата: 11.12.2014

У Волочиській ЦРБ в читальному залі діє "Університет третього віку" - спільний проект з Волочиським територіальним центром соціального обслуговування. Мета проекту - навчити людей похилого віку працювати з комп'ютером, користуватись Інтернетом.

 

Просмотров: 207 | Добавил: Superuser | Дата: 17.11.2014

Президент України П.О. Порошенко з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості 14 жовтня 2014 року підписав Указ №806/2014, яким в Україні встановлено свято – День захисника України, що відзначатиметься щорічно 14 жовтня. (Цим же актом було скасовано Указ Президента України від 23 лютого 1999 року №202, яким встановлювався День захисника Вітчизни).

У зверненні до народу 14 жовтня 2014 року Глава держави зазначив:

«Уже багато років поспіль 14 жовтня ми відзначаємо величне християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці.

Упродовж століть воно набуло особливо важливого змісту, оскільки пов’язане із боротьбою за свободу та порятунком від ворогів. Волелюбні козаки, які зі зброєю в руках боронили свою Вітчизну та віру, були переконані, що Свята Покрова охороняє їх, а Божу Матір вважали своєю заступницею. Тому у часи незалежності свято Покрови почало відзначатися ще і як День Українського козацтва.

Під час Другої світової війни зародилася Українська повстанська армія як збройна сила проти гітлерівської окупації батьківських земель та більшовицької наруги над нашим народом. Віддавшись під опіку Пресвятої Богородиці, вояки вважали свято Покрови днем створення легендарної визвольної армії.

Переконаний, що радянські солдати також зверталися з молитвою до Господа та Святої Діви перед атакою на позиції фашистів.

Для нас це свято не тільки народне і релігійне, а й національне. Воно єднає країну, закликає усіх до згуртованості перед сучасними викликами та загрозами.

Нині, коли на східних теренах України точиться боротьба за незалежність і суверенітет держави, маємо бути гідними спадкоємцями духовних цінностей та продовжувачами багатих традицій і славних справ предків.

 

Просмотров: 1304 | Добавил: Superuser | Дата: 05.11.2014

Катерина Зарицька – політичний та громадський діяч, вміла розвідниця, зв’язкова головного провідника українських земель Романа Шухевича. 3 листопада минуло 100 років від дня її народження. Цього ж дня у Волочиській районній бібліотеці відбулася бесіда-зустріч «Українська патріотка».

Громадсько-політична діяльність К. Зарицької була припинена 21 вересня 1947 року, коли її було заарештовано та ув’язнено на 25-річний термін. Після звільнення, у 1972 році, вже поселилася у м. Волочиську, де проживала до 29 серпня 1986 року. Похоронена у Львові на Личаківському цвинтарі. Цікавими були спогади Ганни Хведусь, що працювала в ті часи медсестрою і безпосередньо спілкувалася з Катериною Зарицькою. Про важке, сповнене боротьби життя української патріотки розповів також Володимир Матусяк.

Просмотров: 173 | Добавил: Superuser | Дата: 04.11.2014

28 жовтня минуло 70 років визволення України від німецько-фашистських загарбників. Саме в цей день у читальному залі Волочиської районної бібліотеки відбувся урок пам’яті «Дитинство, обпалене війною». Це була зустріч учнів Волочиського професійного ліцею (група 24, майстер вироб. навчання Павлюк Л.) та «дітей війни», організовано та проведено бібліотекою (ведучі Л. Сінькова та В. Небельська). Зі сльозами на очах згадували своє нелегке дитинство Довгалюк Олексій Іванович, Маначинський Василь Степанович, Чернявська Галина Іванівна. Дитинство їх чуло ридання матерів та рідних над фронтовими похоронками. Війна пройшла через їх душу, їхню долю.

 

 

Просмотров: 226 | Добавил: Superuser | Дата: 29.10.2014

Цими днями минає 120 років від дня народження видатного військового діяча, активного учасника повстанського руху в Україні Якова Гальчевського, який увійшов в історію руху як керівник найбільш тривалого рейду по Поділлю. 

Історично-інформаційна бесіда "Відданий слуга батьківщини - Яків Гальчевський" відбулася у Волочиській районні бібліотеці 21 жовтня 2014 р.

Присутні з цікавістю слухали сторінки біографії видатного діяча, гарним доповненням бесіди був інформаційний перегляд.

 

Просмотров: 230 | Добавил: Superuser | Дата: 21.10.2014