Головна » Архів новин
« 1 2 ... 27 28 29 30 »

14 жовтня 2014 року у Волочиській ЦРБ відбувся тренінг для сільських бібліотекарів: «Бібліотеки, як центри підтримки громади в умовах воєнної загрози: робота з внутрішньо переміщеними особами (ВПО)». Бібліотечні працівники обговорювали методи та особливості роботи з вимушеними переселенцями,пропонувалися послуги та ресурси, які можуть надавати бібліотеки для ВПО. 

 

 

Просмотров: 179 | Добавил: Superuser | Дата: 14.10.2014

Сьогодні 30 вересня відмічається Всеукраїнський день бібліотек, але для нас цей день є подвійним святом, адже наша бібліотека сьогодні відмічає своє 80-річчя.

Звіт по проведеному святкуванню буде розміщений у новому розділі "Волочиській ЦРБ 80 років"

Просмотров: 186 | Добавил: Superuser | Дата: 30.09.2014

Друга світова війна, в якій взяли участь 61 країна, у тому числі й Україна, належить до тих подій, що визначили розвиток світової історії в другій половині ХІХ ст.

Ці страшні та трагічні сторінки нашого минулого на території Хмельницької області тривали 1011 днів та ночей. За цей час було спалено повністю або частково 78 сіл, 117 тисяч подолян насильно вивезено на каторжні роботи до Німеччини. Майже 478 тисяч осіб мирного населення і військовополонених знищено в таборах, гестапівських катівнях.

Гітлерівці окупували Волочиськ 3 липня 1941 року і пішли далі по території району, запроваджуючи кривавий режим: грабіж, насильство, смерть.

На території Волочиського району в роки війни було розстріляно 10316 мирних жителів.

За період окупації 3982 жителя було вивезено на каторжні роботи до Німеччини. Всього 227 остарбайтерів не повернулися до рідних домівок. Більшість із них спалені, закатовані, померли від виснаження у концтаборах.

6390 воїнів земляків не повернулися з фронтових доріг.

Непоправних втрат завдали Волочиському району фашисти. Вони залишили після себе суцільні руїни, спустошені колгоспи і селянські двори.

За ці десятиліття стерлося багато слідів фашистського злочину.

Але ніколи не зітреться людська пам'ять. З покоління в покоління передаватимуться спогади про фашистський терор як найтрагічнішу сторінку історії як Волочиського району, так і всієї України

Про це нагадуватимуть братські могили, обеліски та пам’ятники у Волочиську та селах району.

 

Більше інформації в додатку

Просмотров: 213 | Добавил: Superuser | Дата: 24.09.2014

Вересень місяць багатий на історичні дати нашої держави. Так, минуло 25 років Народному Руху України за перебудову та 70 років від початку депортації українців Польською Народною Республікою 1944-1947.
У Волочиській районній бібліотеці з цього приводу 22 та 23 вересня 2014 року організовано та проведено історичний  екскурс: "Операція Вісла" та інформаційна бесіда: "Народний Рух України у боротьбі за ідею державотворення".Присутні громадськість міста з зацікавленістю слухали та обговорювали ці події

Просмотров: 224 | Добавил: Superuser | Дата: 24.09.2014

Волочиська центральна районна бібліотека проводить доброчинну акцію 

"Подаруй бібліотеці нову книгу"

до всеукраїнскього дня бібліотек. 

 

Шановні читачі!
Не будьте байдужими та візьміть активну участь в акції.


Акція проводиться протягом вересня 2014 року.

 

Просмотров: 160 | Добавил: Superuser | Дата: 05.09.2014

           Під такою назвою 31 липня в районній бібліотеці проведено день професійного спілкування для бібліотечних працівників Волочиської ЦБС. Відкрила заняття директор ЦБС Молчанова Л.О. Методичні поради "Інтернет-доступ, як бібліотечна послуга" надала провідний методист ЦРБ Сягрова Н.М. Поділилася досвідом з присутніми бібліотекар міської бібліотеки смт Війтівці Біла Г.І. На закінчення проведено практичні заняття, під час яких бібліотекарі ознайомилися із правилами пошуку інформації в мережі Інтернет, пошуковими системами та веб-каталогами, здійснили навігацію в бібліотечні Інтернет-ресурси.

Просмотров: 407 | Добавил: Superuser | Дата: 31.07.2014

"Об'єднуємось за покликом душі", під такою назвою 10 липня на базі бібліотеки-філіалу с.Бокиївка проведено заняття школи професійної майстерності.

Просмотров: 325 | Добавил: Superuser | Дата: 14.07.2014

Найбільший виклик українського книговидання полягає навіть не в черствості чиновника чи неповороткості бюрократичного апарату, а в тому, що половина українців не готова бачити в книзі джерело інформації та позитивних емоцій, бо не привчена змалку до читання.

Про це Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич заявив на конференції «Державна політика книжкової сфери: новий шанс для України», яка відбулася в приміщенні Наукової бібліотеки Національного університету «Києво-Могилянська академія» на завершення проекту Book Platform в Україні в рамках програми «Культура» Східного Партнерства ЄС.

У конференції взяли участь представники органів влади, письменники, видавці,книгорозповсюджувачі, медіа, бібліотекарі, перекладачі, журналісти, критики, літературознавці, культурні менеджери та громадські діячі з обговорення механізмів модернізації та реалізації державної політики в сфері книговидання.

Серед іншого Віце-прем’єр-міністр наголосив на потребі формування системної державної політики з розвитку читання. «Нам треба навчитися прищеплювати любов і повагу до книжки змалку з огляду на її виняткові можливості в поширенні знань і формуванні людської особистості. При всій повазі до радіо, телебачення й інтернет-ресурсів книга все ще залишається найбільш органічним і безпечним для здоров’я механізмом активізації тактильних і візуальних каналів сприйняття», - зауважив Олександр Сич.

Урядовець закликав учасників конференції до консолідації  зусиль держави, громадянського суспільства та бізнесу  не лише з визначення, але й реалізації державної політики у сфері вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження. «Лише спільними зусиллями ми зможемо мінімізувати традиційний патерналізм держави у цій сфері й оптимізувати її вплив на ситуацію в галузі», - підсумував Олександр Сич.

Як повідомлялося раніше, 22 травня ц.р. відбулося засідання відновленої Міжвідомчої комісії з питань сприяння розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження під головуванням Віце-прем’єр-міністра О.Сича, в ході якої учасники дійшли згоди щодо напрацювання дієвих механізмів захисту українського книжкового ринку, сприяння українському книговиданню, популяризації книги в суспільстві, а також залучення якомога ширшого кола експертної громадськості до прийняття відповідних державних рішень.

 

Просмотров: 234 | Добавил: Superuser | Дата: 01.07.2014

25 червня у Волочиській ЦРБ відбулося обговорення "Жити за законами держави" стосовно проекту Закону України "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)", в якому прийняли участь представники державних установ міста.


Просмотров: 210 | Добавил: Superuser | Дата: 25.06.2014

У читальному залі Волочиської ЦРБ представлено інформаційний перегляд для громадського обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади "Конституційна реформа . Права регіонів".

Порівняльну таблицю до проекту Закону України "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)" можна переглянути за посиланням

Просмотров: 329 | Добавил: Superuser | Дата: 18.06.2014